środa, 13 listopada 2019 | 18:50
Tajemnica bra-fittingu

Tajemnica bra-fittingu

maria

, Ubrania i bielizna

Piękna bielizna to nie tylko świadomość własnego ciała, pewność siebie i atrybut kobiecości. Prawidłowo dobrany biustonosz jest inwestycją w siebie i swoją przyszłość- perfekcyjnie podtrzyma, ujędrni i zapewni naszym piersiom przedłużoną młodość. Co więcej, współczesne biustonosze potrafią również korygować kształt biustu, uwypuklać jego zalety i zręcznie tuszować wady. Czegóż więcej trzeba, by z ochotą oddać się pod opiekę specjalistki w tym temacie- brafitterki?

Bra-fitting- co to takiego?

Chociaż historia tej części naszej bielizny sięga blisko wieku i już w przeszłości istniały wyspecjalizowane pracownie gorseciarskie, prawdziwy bra-fitting narodził się dopiero w drugiej połowie XX wieku, a do Polski trafił dużo później. Bra-fitting to nic innego, jak sztuka doboru prawidłowego biustonosza. I choć mogłoby się to wydawać z pozoru banalnym zadaniem ( w końcu każda z nas tyle razy robiła to samodzielnie!)- wcale tak nie jest.

Najpopularniejsze bra-fitterki mają kalendarze po brzegi wypełnione terminami spotkań z żądnymi ich uwagi klientkami. I nietrudno się dziwić, kiedy zobaczymy efekty ich pracy- dobrze dobrany biustonosz potrafi odmienić kobiecą sylwetkę i odjąć lat bądź też kilogramów.

Jak może mi pomóc brafitterka?

Jeśli biustonosze nie są Twoją ulubioną częścią garderoby, masz szuflady pełne niewygodnych staników, które zrzucasz zaraz po wejściu do domu, możesz być pewna, że potrzebujesz profesjonalnego doradztwa biustonoszowego. Bra-fitterki pomogą też paniom z dużym biustem, które często rezygnują ze sportów lub niektórych kreacji nie potrafiąc ujarzmić swoich piersi.

Dla pań z małym biustem bra-fitting przygotował z kolei całą ofertę bielizny modelującej i optycznie uwypuklającej piersi.Z porad profesjonalistki warto skorzystać również w okresie ciąży i laktacji, kiedy nasz biust zmienia się diametralnie i nabiera nowych kształtów. Tocząca się burza hormonalna uwrażliwia wówczas nasze piersi i bardzo ciężko dobrać bieliznę, która nie podrażnia i nie przeszkadza na co dzień. Nie wolno jednak rezygnować wówczas z biustonosza, który podtrzyma i ułatwi zachowanie piersiom atrakcyjnego kształtu.

Tajemnica bra-fittingu

Czy mogę sama dobrać idealnie dopasowany biustonosz?

Istnieje wiele poradników ( w tym internetowych), które rzetelnie pokazują tematykę bra-fittingu. Z ich pomocą można poznać podstawy doboru właściwej bielizny oraz najczęściej popełniane przez kobiety błędy.

Jeśli mamy jednak taką możliwość, konsultacja w salonie bra-fittingu może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie bieliźnianej rewolucji.

Jakie pułapki czekają na nas w sklepach z bielizną?

Najczęstszą pułapką, jaką spotykamy w sklepach są atrakcyjne wyprzedaże biustonoszów. Często skuszone pięknym wyglądem koronek, nie przejmujemy się tym, że wybrany model jest ciut za mały lub odrobinę za luźny w obwodzie. Stop! To jeden z większych błędów, jaki możemy popełnić. Brak prawidłowego podtrzymania piersi (za luźny obwód) sprawia, że biustonosz nie spełnia swojej podstawowej funkcji- nie przeciwdziała sile grawitacji.

Nie pomogą piękne koronki, jeśli za kilka lat nasz biust w wyniku takich praktyk utraci swój kształt. Nie powinnyśmy również nosić staników za ciasnych, zbyt mocno wypychających piersi za pomocą push-upu- to również może wpłynąć na ich przyszłą deformację.

Choć jest to trudne i wymaga samodyscypliny warto zainwestować w prawidłowo dobrane biustonosze nawet większą sumę i zrezygnować z kolejnej pary bielizny, która i tak będzie zalegać na dnie szuflady. Na co dzień lepiej postawić na wygodę i komfort użytkowania- nasze piersi podziękują nam za to w przyszłości!

maria

, Ubrania i bielizna

Tajemnica bra-fittingu (komentarze)

Podobne powiązane artykuły