środa, 13 listopada 2019 | 18:50
Ten rodzaj manicure uleczy Twoje paznokcie!

Ten rodzaj manicure uleczy Twoje paznokcie!

maria

, Skóra i paznokcie

Od dawna zmagasz się z kruchymi, łamliwymi paznokciami, które pękają przy błahym nacisku? Kolejny manicure hybrydowy sprawia, że płytka paznokciowa jest w coraz gorszym stanie? Z nostalgią myślisz o czasach, gdy Twoje paznokcie były mocne i nie do złamania? Na pewno pokochasz ten rodzaj manicure!

Manicure japoński- co to takiego?

Wedle wszelkich danych ten rodzaj manicure rzeczywiście przybył do Europy z Japonii, gdzie znany był już od blisko czterystu lat. Upowszechniła go firma P. Shine, stąd czasem nazywa się go również manicurem P. Shine, choć jest to nazwa rzadko spotykana. Znane ze swojego zamiłowania do pielęgnacji Japonki opracowały ten rodzaj manicure, by wzmocnić i odżywić płytkę paznokciową, zamiast skupienia się tylko na chwilowym efekcie. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu paznokieć jest nie tylko wzmocniony, ale również pięknie wygląda- płytka paznokciowa nabiera zdrowego blasku.

Jak wygląda wykonanie tego rodzaju manicure?

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu warto oczywiście wybrać salon, który przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Standardem w gabinetach kosmetycznych powinno być dzisiaj użycie jednorazowych narzędzi oraz autoklawu do sterylizacji.

Ten rodzaj manicure uleczy Twoje paznokcie!

Sam zabieg przebiega kilkuetapowo. Na początku usuwane są skórki wokół płytki za pomocą wybranej metody. Następnie matowi się płytkę, by usunąć zalegające na niej substancje tłuszczowe. Po oczyszczeniu płytki paznokciowej oraz pielęgnacji skórek kosmetyczka wsmarowuje specjalną pastę bogatą w witaminy i składniki odżywcze. Zakończeniem zabiegu jest wmasowanie pudru odżywczego i nadającego połysk płytce.Aby kuracja przyniosła trwały efekt, zaleca się powtórzyć zabieg 2-3 razy w odstępie zwykle 3 tygodni.

Dla kogo manicure japoński?

Manicure japoński polecany jest szczególnie osobom z problemem pękających, kruchych paznokci. Często jednak decydują się na niego panie, które nie mogą na co dzień używać lakieru, na przykład z uwagi na charakter wykonywanej pracy. Manicure japoński jest również coraz popularniejszy u panów- nie wymaga malowania, stąd jest łatwiej akceptowany przez męskie grono. Manicure japoński warto mężczyznom polecić zwłaszcza przed ważnymi wydarzeniami, kiedy dłonie stanowią naszą wizytówkę- na przykład w dniu ślubu.

maria

, Skóra i paznokcie

Ten rodzaj manicure uleczy Twoje paznokcie! (komentarze)