środa, 11 grudnia 2019 | 18:22
Pielęgnacja skóry i twarzy na co dzień

Pielęgnacja skóry i twarzy na co dzień

maria

, Skóra i paznokcie

Pewnie każda kobieta pragnie być posiadaczką idealnej skóry i cery. Wiele z nas zaczyna jednak te starania od złej strony. Zmiany w naszych codziennych nawykach trzeba wprowadzić w wielu dziedzinach życia, a zwykle przynajmniej kilka z nim pomijamy.

Zasady właściwej pielęgnacji skóry twarzy

Oczyszczaj delikatnie

Ważną rolę we właściwej pielęgnacji odgrywa demakijaż. Należy stosować do tego kosmetyki o neutralnym pH, które nie podrażniają skóry i pozwalają na zachowanie jej naturalnej równowagi. Możesz także pomyśleć o zrezygnowaniu z mocno oczyszczających żeli, które zawierają wiele silnych detergentów i zainteresować się na przykład metodą OCM, czy oczyszczaniu twarzy olejami czy też myciem twarzy miodem. W ten sposób nie będziesz walczyć ze swoją cerą i nie pozbawisz jej naturalnej warstwy ochronnej. A Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.

Uważaj na oczy

Skóra otaczająca oczy jest niezwykle cienka, wrażliwa i delikatna, o wiele bardziej, niż na reszcie twarzy. Zatem wybieraj dla niej odpowiednie kosmetyki zapewniające jej najlepszą ochronę.

Pamiętaj o nawilżaniu

Jak wiemy, w skład skóry właściwej wchodzi około 70% wody. Aby była ona dobrze nawilżona, warto zaopatrzyć się w produkty do codziennego stosowania, które pozwolą zachować odpowiedni poziom wody. Dobrym pomysłem są także maseczki nawilżające, oczywiście stosowane regularnie. Ich nadmiar można, dla dodatkowej ochrony, usuwać wodą źródlaną aplikowaną aerozolem.

Chroń przed słońcem

Bez względu na porę roku, należy sięgać po te kosmetyki do pielęgnacji skóry, które mają w swoim składzie filtr przeciwsłoneczny. Dzięki nim słońce nie ma aż tak niekorzystnego wpływu na skórę, co jednocześnie spowalnia starzenie się naszej skóry.

A co z ustami?

Odżywczy krem do ust bądź też najzwyklejszą pomadkę nawilżającą stosować należy tak często, jak tylko mamy taką potrzebę. Tego rodzaju kosmetyku nigdy za wiele, a nasze usta z pewnością będą nam wdzięczne, zwłaszcza w słoneczne bądź wietrzne dni.

Pielęgnacja skóry i twarzy na co dzień

Unikaj produktów mlecznych

Jest to zasada skierowana przede wszystkim do osób, które mają problem z trądzikiem. Wszelkie produkty mleczne, do który zaliczyć możemy między innymi ser, mleko, jogurty w pewnym stopniu mogą sprzyjać pogorszeniu się kondycji skóry trądzikowej. Faktem jest, że niektóre osoby nie mają z nimi problemu i mogą je do woli spożywać, jednak jeśli nie jesteś pewna, jaki mają wpływ na Ciebie, zrób sobie od nich na przykład miesięczną przerwę i bacznie obserwuj swoją skórę.

Bogactwo kwasów Omega 3

Kwasy Omega 3 bardzo trudno jest dostarczyć naszemu organizmowi, a to właśnie one są składnikami odżywczymi, które potrafią znacząco wpłynąć na kondycję naszej skóry. Aby dostarczyć te kwasy tłuszczowe, można pić oleje, w szczególności lniany bądź też spożywać różne suplementy, jak chociażby olej z wiesiołka czy popularny tran. Właściwie każdy sposób jest dobry, byleby dał satysfakcjonujący efekt. Staraj się jednak wybierać suplementy dobrej jakości oraz oleje tłoczone na zimno.

Zadbaj o siebie

Nie pozwól, abyś ciągle gdzieś się spieszyła, nie wysypiała i miała zbyt mało wolnego czasu. Wówczas w Twoim życiu jest za dużo stresu, sięgasz po niezdrowe, przetworzone, ale szybkie w przygotowaniu produkty, które sieją spustoszenie w organizmie. Dbałość o kondycję całego ciała i umysłu pozytywnie odbije się na naszym samopoczuciu i wyglądzie.

maria

, Skóra i paznokcie

Pielęgnacja skóry i twarzy na co dzień (komentarze)