środa, 11 grudnia 2019 | 18:03
6 porad na zdrową skórę

6 porad na zdrową skórę

anna

, Skóra i paznokcie

Szacuje się, że trądzik dotyka ponad 9% populacji, co czyni z niego ósmą najczęściej występującą dolegliwość na świecie. Niestety, coraz częściej nie odchodzi on w zapomnienie wraz z młodzieńczym wiekiem, a uparcie trzyma się nas gdy przechodzimy w dorosłość. W internecie można znaleźć tysiące rozmaitych produktów, porad i domowych sposobów (często wyssanych z palca) na uzyskanie skóry idealnej. Jeśli (tak jak ja kiedyś) jesteś jedną z osób, które w desperacji próbowały już wszystkiego, czytaj dalej! Chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma poradami, które po ponad 8 latach zmagań pozwoliły mi spojrzeć z zadowoleniem w lustro.

Zdrowie ogólne = zdrowa skóra

Jestem pewna, że słyszałaś tą poradę zbyt wiele razy, ale taka właśnie jest prawda. Nasza skóra jest odbiciem naszego wewnętrznego zdrowia, więc warto o nie zadbać! Picie odpowiedniej ilości wody, uprawianie sportu, wysypianie się, unikanie fast foodów i słodyczy - to tylko kilka rzeczy, za które Twoja skóra Ci podziękuje!

Słońce i świeże powietrze

Istnieją dwa przekonania na ten temat. Jedno z nich mówi o szkodliwości słońca, jednak śmiem się nie zgodzić! W odpowiednich ilościach promienie słońca i przebywanie na łonie natury nadają mojej skórze o wiele zdrowszy wygląd.

Łapki precz!

Wiem, jak wielką pokusę stanowi pryszcz, który postanowił pojawić się na samym środku czoła. Wyciśnięcie go tylko pogorszy sytuację! Na Twoich dłoniach znajdują się miliony bakterii, które tylko czekają by zamienić Twoją skórę w pobojowisko. By uniknąć pokusy szybkiego pozbycia się nowego "przyjaciela", postaraj się nie zbliżać do luster i zająć się czymś kreatywnym!

6 porad na zdrową skórę

Odpowiednia pielęgnacja

Jeśli chciałabym w jednym miejscu zebrać wszystkie produkty, które wypróbowałam w moim życiu, bez problemu wypełniłabym wózek sklepowy dość sporej wielkości. Może Ci się to wydać dziwne, ale najlepsze, co mogłam zrobić dla mojej skóry to... zostawić ją w spokoju. Chemiczne środki tylko wysuszały moją skórę i pogarszały jej stan. Moja skóra ma się o wiele lepiej, odkąd znacznie ograniczyłam ilość serwowanej jej mieszanki chemicznej.

Makijaż?

Wiem, że makijaż to dla wielu z nas o wiele więcej niż konieczność. Może być prawdziwą pasją, sztuką. Ograniczenie makijażu bardzo dobrze zrobiło mojej skórze, pozwoliło jej "oddychać" i regenerować się. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie rozstanie się z kosmetykami, pamiętaj, aby przed snem dokładnie zmyć cały makijaż! Postaraj się też zainwestować w kosmetyki naturalne i niekomedogenne, czyli takie, które nie zatykają porów.

Nastawienie!

Tej porady nie widuje się zbyt często, ale to właśnie ona zdziałała dla mojej skóry najwięcej. To, o czym myślisz i do czego przywiązujesz najwięcej emocji, prędzej czy później pojawi się w Twoim życiu. Jeśli więc zamartwiasz się złym stanem Twojej skóry, jeśli stresujesz się swoim wyglądem i zazdrościsz koleżankom ich idealnej cery, nie możesz oczekiwać przemian! Weź krok do tyłu i głęboki oddech, pomyśl o sobie i skórze swoich marzeń, poczuj radość, jaka da Ci patrzenie w lustro. Z pozytywnym nastawieniem możesz zdziałać wszystko!

anna

, Skóra i paznokcie

6 porad na zdrową skórę (komentarze)