środa, 11 grudnia 2019 | 18:51
Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

maria

Przetłuszczające się włosy to problem wielu kobiet. Częste mycie głowy zazwyczaj tylko go wzmaga. Co zatem robić, aby nasza fryzura dłużej zachowywała świeżość? Okazuje się, że wybór odpowiedniego szamponu i odżywki to tylko jeden z wielu aspektów pielęgnacji w przypadku nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły skóry głowy.

Rola diety

Osobom z włosami przetłuszczającymi się zalecane się spożywanie produktów bogatych w witaminy z grupy B oraz cynk. Te pierwsze znajdziemy w rybach, roślinach strączkowych, wybranych owocach (banany, brzoskwinie) i warzywach (kalafior, kapusta, szpinak). Cynk natomiast dostarczymy organizmowi wraz z owocami morza, wątróbką czy jajkami. Artykuły, których należy się wystrzegać, to czekolada i czerwone mięso.

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Kosmetyki stosowane do włosów przetłuszczających się powinny mieć lekką konsystencję i odpowiedni skład. Dobrym wyborem będą krystaliczne szampony z dodatkiem czarnej rzepy lub pokrzywy. Unikać należy odżywek bez spłukiwania. Ważny jest także sposób mycia włosów (nie powinno się robić tego zbyt energicznie, by nie pobudzać gruczołów łojowych) i ich czesania (intensywne oraz częste szczotkowanie zwiększy ilość wydzielanego sebum).

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Naturalne babcine sposoby zawsze są warte wypróbowania, tym bardziej, że z powodzeniem mogą stanowić uzupełnienie kuracji farmakologicznych.

Maseczka z drożdży

Kostkę drożdży rozdrobnij i połącz z niewielką ilością mleka. Nałóż papkę na włosy. Po pół godziny umyj głowę szamponem. Stosuj dwa razy w miesiącu.

Płukanka z pokrzywy

Zalej litrem wrzątku 4 łyżeczki suszonej pokrzywy (świeża mogłaby zabarwić włosy na zielono). Odstaw na pół godziny, przecedź i wypłucz włosy. Tej mieszanki nie trzeba spłukiwać wodą.

Kompres piwny

Włosy wypłucz w piwie (przygotuj około 1 szklanki). Owiń głowę folią oraz dodatkowo ręcznikiem. Kompres pozostaw na pół godziny. Po tym czasie spłucz włosy wodą, a następnie umyj szamponem.

maria

Jak dbać o włosy przetłuszczające się? (komentarze)