środa, 13 listopada 2019 | 17:51
Jak wybrać idealnie dopasowany krem do twarzy?

Jak wybrać idealnie dopasowany krem do twarzy?

anna

, Makijaż

Stojąc pomiędzy półkami w drogerii czy osiedlowym sklepiku kosmetycznym długo zastanawiasz się, jaki krem wybrać? Nie wiesz, jakich składników potrzebuje Twoja skóra? Czy dwudziestolatka może używać kremu dla trzydziestolatki? Wybór właściwego kremu do twarzy to niełatwa decyzja, dlatego warto poznać kilka cennych wskazówek.

Od czego zacząć wybór kremu?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ skóry posiadamy. Czy nasza skóra ma tendencję do przesuszania i ściągania się zaraz po umyciu jej woda? Czy czesto pojawiają się na niej wypryski i zaskórniki? A może Twoja skóra uparcie świeci się w strefie T ( nos, czoło, broda)? Jeśli nie jesteś w stanie sama zdecydować, jaki jest typ Twojej skóry, warto skorzystać z porad kosmetologa lub dermokonsultantki. Zdarza się również, że różne partie naszej twarzy wymagają użycia różnych specyfików: na przykład na przetłuszczającą się strefę T zastosujemy krem matujący, a na suche policzki krem nawilżający, bogate w składniki odżywcze.

Ochrona przed słońcem przede wszystkim

Dobra pielęgnacja skóry powinna zawierać profilaktykę przeciwstarzeniową, nawet jeśli masz dwadzieścia parę lat i wizja zmarszczek jest jeszcze bardzo odległa. Promieniowanie UV ( a zwłaszcza promieniowanie UVA A) jest najsilniejszym znanym czynnikiem przyspieszającym starzenie skóry, w mechanizmie tak zwanego fotostarzenia. Dobry krem do twarzy na dzień powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne. To jednak nie wystarczy, na opakowaniu musi być odnotowana wartość liczbowa filtru- jest to cyfra występująca po skrócie SPF. Im wyższa liczba, tym większe zabezpieczenie przeciwsłoneczne, maksymalna blokada promieniowania to filtr SPF 50+. W miesiącach letnich i wiosennych, staraj się używać filtru minimum SPF 20, a jeśli używasz kosmetyków złuszczających oraz preparatów dermatologicznych- SPF 50. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej i zanieczyszczonej, pewnie obawiasz się, że tłusty filtr nasili Twoje problemy. Niepotrzebnie. Współczesne kremy z filtrem istnieją w wersjach dedykowanych osobom z problemem trądzikowym i bardzo dobrze matują skórę, nie zapychając jednocześnie porów. Stosuj filtry, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się młodym i świeżym wyglądem przez długie lata!

Jak wybrać idealnie dopasowany krem do twarzy?

Z jakim kremem zasypiać?

Krem na noc powinny charakteryzować nieco inne cechy, niż ten używany o poranku. Zwykle na noc aplikujemy kremy treściwe, bogate w składniki odżywcze oraz silnie działające. Bardzo ważne jest, aby przed aplikacją dokładnie oczyścić skórę, ponieważ pozostałe na niej zanieczyszczenia mogą nie tylko uniemożliwić działanie kremu, ale spowodować podrażnienia oraz powstawanie zaskórników. W miesiącach zimowych i jesiennych, warto zastosować krem na noc z domieszką kwasów - to znaczy substancji złuszczających i odsłaniających nowe warstwy naskórka. Kwasy owocowe są dedykowane nie tylko cerom tłustym i trądzikowym, warto je stosować również, kiedy jesteśmy posiadaczkami skóry suchej- część z nich, np. PHA ma bardzo dobre właściwości nawilżające i pielęgnacyjne, a dzięki odsłonieniu nowych warstw naskórka, substancje czynne mogą wnikać głębiej i działać intensywniej.

Czy muszę stosować krem pod oczy?

Młode kobiety często zastanawiają się, czy to już właściwy moment, by rozpocząć stosowanie kremu pod oczy. Odpowiedź brzmi: wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb- jeśli skóra jest wiotka, zmęczona, występują cienie pod oczami lub obrzęki- zdecydowanie warto rozpocząć stosowanie kremu już po dwudziestym roku życia lub wcześniej. Ciekawą, lekką odmianą kremu pod oczy są żele rozświetlające dedykowane młodym kobietom. Nie należy obawiać się, że skóra za szybko przyzwyczai się do składników odżywczych, jest to tylko powszechnie pokutujący mit kosmetyczny.

anna

, Makijaż

Jak wybrać idealnie dopasowany krem do twarzy? (komentarze)