środa, 13 listopada 2019 | 18:03
Jak dobrać ubiór i makijaż do typu urody?

Jak dobrać ubiór i makijaż do typu urody?

aneta

, Makijaż

Każda kobieta jest niepowtarzalna - to oczywiste. Jednak panie o blond włosach zazwyczaj miewają jasną karnacje, te rude zaś często są piegowate. Na podstawie powtarzających się zestawów cech wyglądu wyróżniono cztery typy kobiecej urody - wiosnę, lato, jesień i zimę.

Pani wiosna

Jak wygląda pani wiosna

Ten typ urody określa się jako jasny, ciepły i mało kontrastowy. Pani wiosna ma jasną cerę, ale o ciepłym odcieniu. Jej skóra szybko się opala. Oczy są zielone, niebieskie lub jasnobrązowe, włosy zaś koloru blond lub brązowe (mogą w nich połyskiwać rudawe refleksy).

Ubiór

Ciepła karnacja niejako wymusza dobór ciepłych odcieni ubrań. U Pani wiosny sprawdzą się złotawe kolory, brązy, barwy piasku czy kości słoniowej. Ten typ urody podkreśli również szarość, czysta czerwień, morski błękit oraz odcienie zieleni (z wyjątkiem butelkowej - ta może uwidocznić bladą cerę). Biżuteria powinna być delikatna. Ze szlachetnych kamieni warto postawić na topaz, turkus, szafir i bursztyn.

Makijaż

Podkład i puder należy dobierać w zależności od koloru włosów, oczu oraz cery. U niebieskookich blondynek kosmetyki te powinny mieć odcień kości słoniowej. W przypadku nieco ciemniejszej karnacji i zielonych tęczówek sprawdzi się brzoskwiniowy podkład. Ciemniejsze włosy w połączeniu z jasnymi włosami wymagają stosowania produktów o odcieniu beżu. Jeśli chodzi o cienie do powiek, zalecane są: różowe, beżowe, jasnobrązowe, złociste, zielone, jasnofioletowe. Urodę pani wiosny podkreślą pomadki łososiowe, pomarańczowe i barwy ciepłego różu.

Pani lato

Cechy wyglądu

Typ lata jest jasny, chłodny i przytłumiony. Na oliwkowej lub jasnej cerze zazwyczaj pojawiają się piegi. Oczy są jasnobrązowe bądź jasnoniebieskie. Włosy mają odcień blondu lub chłodnego brązu, bywają też popielate.

Ubiór

Pani lato dobrze wygląda w każdym kolorze, pod warunkiem, że ma on odpowiedni odcień, najlepiej - rozbielony i pastelowy. Sprawdzi się ubranie błękitne, cytrynowe, a także grafitowe oraz zielone. Można także wybrać czerwień jeżeli będzie ona przygaszona.Należy wystrzegać się bieli, w otoczeniu której jasna cera wydaje się szara. Jeśli chodzi o biżuterię, lepiej postawić na srebro niż złoto. Pięknie wyglądać na jasnej szyi będą perły.

Makijaż

Podkład i puder powinny mieć chłodne odcienie. Ważne, by cechowały się także różowym zabarwieniem. Na powiekach sprawdzą się następujące kolory: popiel, wrzos, śliwkowy, ciemnoniebieski, granatowy. U niektórych pań o tym typie urody dobrze wygląda przydymiony fiolet lub zieleń. Zupełnie nietrafiony wybór to cienie ciepłe, złociste, rude oraz brązowe. Usta kobiety lata podkreśli pomadka malinowa, w kolorze fuksji, czerwonego wina, dojrzałych wiśni oraz wszystkich odcieni różu przechodzących w lila.

Jak dobrać ubiór i makijaż do typu urody?

Pani jesień

Co cechuje panią jesień

Pani jesień to typ urody ciepły, ciemny, przytłumiony i mocno kontrastowy. Cera jest jasna lub brzoskwiniowa, wrażliwa na słońce, często ozdobiona piegami. Oczy mają kolor zielony, brązowy, określa się je często jako bursztynowe. Barwa włosów to kasztanowy lub rudy, przy czym czupryna pani jesieni jest zazwyczaj gęsta i widocznie zdrowa.

Ubiór

Urodę pani jesieni podkreślą ciepłe, naturalne barwy - kolory ziemi. Dobrym wyborem jest złoto, brąz, granat, ciemna zieleń, a także ciepły żółty, pomarańczowy, oliwkowy, czekoladowy oraz intensywna czerwień. Wystrzegać należy się różu, bieli, szarości i błękitu. Z biżuterii sprawdzi się złoto, ten typ urody nie lubi jednak nadmiaru błyszczących dodatków. Dobrym wyborem będą naturalne materiały - drewno, bursztyn - a z kamieni ozdobnych - czerwony koral i agat.

Makijaż

Przy jasnej i piegowatej cerze warto postawić na podkład oraz puder w odcieniach ciepłego beżu. Nieco ciemniejsza, złocista i brzoskwiniowa karnacja wymaga stosowania kosmetyków wpadających w brązy i toffi. Gamę kolorystyczną cieni należy ograniczyć do: brązów, zieleni, pomarańczy, miedzi oraz złota. Usta warto podkreślić pomadką ceglastą, pomarańczową, łososiową, można pokusić się również o szminkę wpadającą w złoto lub brąz.

Pani zima

Wygląd pani zimy

Pani zima to najwyrazistszy typ urody, określany jako ciemny, chłodny, czysty i kontrastowy. Cera może być zarówno jasna (wtedy mówimy o typie ,,Królewny Śnieżki"), jak i oliwkowa - istotny jest nie jej kolor, ale chłodny odcień. Zielone, niebieskie lub ciemne oczy mają ciemną oprawę, zaś brązowe bądź czarne włosy - chłodne refleksy.

Ubiór

Nikt tak dobrze jak pani zima nie wygląda w czystych kolorach - śnieżnobiałej bieli oraz głębokiej czerni. Ubrania w odcieniach fuksji, kobaltu oraz czerwieni stworzą ciekawy kontrast z cerą i włosami. Nieodpowiedni jest wybór pasteli, pomarańczy, złota i rudości. Biżuteria powinna być duża i wyrazista, dobrze wyglądać będzie na pani zimie srebro, perły i platyna.

Makijaż

Najlepszy puder i podkład to ten w chłodnym, beżowym odcieniu. Wystrzegać należy się żółtawych lub pomarańczowych fluidów. Jeśli chodzi o dobór cieni, wskazane są wszystkie ciemne, intensywne i chłodne kolory: niebieski, granat, szafir, szarości, wiśnia, fiolet. Niekorzystnie na powiekach wyglądać będą złocistości, rudości i brązy. Pomadka powinna mieć nasyconą barwę różu, czerwieni bądź fioletu.

aneta

, Makijaż

Jak dobrać ubiór i makijaż do typu urody? (komentarze)